Úvodní stránka » SERVIS RUČNÍCH MYČEK SKLA

Přístroje na mytí sklenic se během několika posledních let staly nepostradatelnou součástí barového nebo výčepního pultu všude tam, kde si hosta váží. Jejich používáním ušetříte spotřebu vody oproti dřívějšímu mytí pomocí kartáčů v dřezu až 70 %, energetická náročnost je nulová, neboť pracují pouze na principu využití tlaku vody. Sklenice se myjí i oplachují ve studené vodě, což umožňuje ihned jejich opětovné použití. Předpokladem pro dokonalé mytí je používání speciálních mycích prostředků a dodržování níže uvedených prostředků.

1.Přístroj postavte do dřezu a koncovku připevněte k uzavíratelnému přívodu vody. Otevřete přívod vody. Středová trubička vnějšího oplachu vyskočí do horní polohy  a tím vodu v přívodu uzavře. Přitlačte středový kartáč v mycí části sklenkou nebo prsty a podržte tak dlouho až se válec naplní k hornímu okraji přepadu. Další doplňování vody se děje při každém stlačení kartáče při mytí. Voda do mycí části přitéká zespodu a tím vytlačí znečištěnou vodu na hladině do přepadu.

 

2.Vložte mycí kostku do plastového košíčku a ten zavěste na horní okraj válce pod ochranný kroužek.

3.Dbejte na to, aby tlak vody přivedené do přístroje byl v rozmezí 1,0 – 3,5 atm.

4.V žádném případě nenapojujte přístroj na vodu teplejší 30°C.

5.Po ukončení činnosti vždy uzavřete přívod vody.

 

ÚDRŽBA

Aby Vám mohl přístroj dokonale a spolehlivě sloužit, vyžaduje určitou minimální údržbu. Každý den po skončení provozu uzavřete přívod vody a odpojte přívodní hadici rozpojením mosazné rychlospojky s jednocestným uzávěrem a vyjměte myčku z dřezu. Sejměte horní kryt, vyjměte kartáč vnějšího mytí a vytáhněte přepad. Voda odteče z mycího válce. Vnitřní kartáč uvolníte pootočením proti směru hodinových ručiček o 90°. Kartáč můžete promýt ve vlažné vodě. Pokud použijete sanitačních přípravků , dbejte na jejich důkladném opláchnutí vodou. Takto částečně demontovaný přístroj opláchněte pitnou vodou jednou týdně uvolněte vyšroubováním podstavec kartáče .

 

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.